Chov byl založen v roce 1997 nákupem jednoho chovného páru pštrosa Afrického černokrkého dvouprstého.
V roce 1998 se nám podařilo úspěšně vylíhnout a odchovat 25 ks kuřat.Současné složení našeho stáda je - 27 samic a 14 samců v produkčním věku. Roční produkce naší farmy je 350 ks jatečných pštrosů. Veškeré líhnutí nám zajištuje firma BEST spol s r.o. , která se specializuje na líhnutí kuřat.

Pštros africký
 Pštros byl zdomácněn přibližně kolem osmdesátých let minulého století, především v Jižní Africe, ale pštrosí farmy vznikly i v jiných zemích na světě. Dnes je domestikovaný pštros chován pro kůži, maso a peří a je důležitou součástí zemědělství. Rychle se rozšiřuje farmářský chov v USA, Izraeli, Holandsku, Francii a v poslední době také u nás
Pštros je zvíře, které se vyznačuje malou náročností na podmínky chovu. Poměrně dobře snáší naše klimatické poměry.
Pštros je největší žijící pták, nemůže létat, ale je schopen po dobu 10 minut vydržet rychlost běhu 60 km/h.
Má jako jediný pták na světě pouze dva prsty. Patří mezi ptáky s největší délkou života. Dožívá se 40 až 70 roků.
Ve světě se používají tři způsoby chovu: párový, skupinový, triády. Triáda je označení pro chovné hejnko jednoho pštrosa a dvou pštrosic. Snáškové období začíná brzy na jaře a trvá do konce srpna, někdy i déle. Snáška je různá, podle genetického založení a vyspělosti chovu od 30 do 80 vajec.
Pštrosata poměrně rychle rostou, ve stáří půl roku se hmotnost pohybuje kolem 40 až 50 kg a ve stáří 14 měsíců dosahují hmotnosti až 110 kg.
Pštrosi nejsou na ustájení nároční, je možné využít starších objektů a zemědělských budov. Velikost výběhu pro chovný pár je podle situace 0,10 až 0,30 ha.

 Produkty
 Kůže pštrosů se vyznačuje mimořádnou pevností, trvanlivostí, je odolná vůči opotřebení a v nepropustnosti vody předčí kůži krokodýlí, kterou je schopna nahradit. Používá se na výrobu luxusní obuvi, kabelek, tašek, oděvů, peněženek a dalších doplňků.
Peří pštrosů má zvláštní strukturu, výborně se barví na jakékoliv pastelové barvy a má uplatnění v celé řadě luxusních módních doplňků.
Konzumní vejce nasytí 8-10 osob, vaří se 60-90 minut nebo se smaží.
Skořápky se používají buď jako celé pro výrobu ozdobných předmětů, lampy, poháry apod., nebo jako úlomky, které se mohou zpracovat na zvláštní brože a náušnice. Každé vejce je cenné, takže je považované za násadové, pokud není mechanicky poškozené, nebo abnormálně malé, nevejčitého tvaru apod.
Maso
Maso pštrosa považují znalci již dlouho za maso gurmánů. Maso pštrosa je neobyčejně libové.Zatímco maso nejdůležitějších jiných zvířat(prase, skot, ovce, drůbež) obsahuje více než 3% tuku, neobsahuje jediný sval pštrosa více než 0,3% tuku. U většiny druhů masa se projeví nízký obsah tuku na úkor jemnosti masa, ale pštrosí maso zde tvoří výjimku. Dále má pštrosí maso velice nízký obsah cholesterolu
Chuťová charakteristika
Při použití neutrálního koření (sůl, pepř) připomíná pštrosí maso chutí hovězí, při kořenění bylinkami vyzrálou zvěřinu.
Doporučená koření
Směsi koření používané tradičně pro zvěřinu (jalovec, nové koření, bobkový list, rozmarýn, tymián, pomerančová kůra),dále kari a sojová omáčka pro pokrmy asijské kuchyně, vynikající je použití červeného vína.
Všeobecné zásady při úpravách
Vzhledem k nízkému obsahu tuku ve svalovině je třeba maso skladovat i rozmrazovat v originálních obalech. Zabrání se tak vysychání masa a tím pádem ztrátám na kvalitě. Kusy masa, které budeme péci vcelku, je možné špikovat slaninou stejně jako zvěřinu. U steaku upřednostňujeme prudké opečení na pánvi a následné "dotažení" masa při 80°C, než pomalé opékání. Zabráníme tím vysušení masa při opékání a dosáhneme vynikající jemnosti svaloviny a jemně růžové barvy. Nedoporučuje se propékání naskrz. Opět tím dochází k vysušení a ke ztrátám na kvalitě.